Skip to main content

Jānis

Vārda diena
24. jūnijs

Balsot var tikai reģistrēti lietotāji

Vislatviskākais vārds, un tāpēc ir vislielākā tipu dažādība. Pirmais tips. Vīrišķīgais Jānis. Iejūtīgs kolēģis, pasakains bērnu tēvs, labs laulāts draugs. Tomēr arī šis Jānis bieži izstrādā tādus gājienus, par kuriem grūti spriest, - kāpēc? Vīrišķība izpaužas galantumā pret dāmām. Viņš ciena un mīl savu darbu. Nepļēguro un nedauzās pa svešu ģimeņu labirintiem. Otrais tips. Jutīgais sapņotājs. Piemīt maigums, iekšēja kautrība, bijība pret sievieti. Arī zināma turēšanās savrup. Vai sapņotājs vienmēr ir spējīgs visus vest uz priekšu? Šis Jānis reizēm nobaidās no vilinājuma, stipras kaislības, nobaidās no sevis. Varbūt tās ir tipiskas Jāņa šaubas - vai vispār iespējama miesas un dvēseles tieksmju saskaņa? Trešais tips. Baudītājs, pašapzinīgais un triviālais dzīves tramdītājs, dimdinātājs un arī tukšinieks. To pēdējā laikā saradies loti daudz, un par tiem atmiņā iegulst rūgtas mieles. Ceturtais tips. Sarežģītības un daudzplākšņainības paraugs. Šis Jānis iziet garu jo garu nobriešanas ceļu. Viņš iesāk ar diezgan naivu artistiskumu, bravūru, kā arī nereti ir anarhists - runā visiem pretī, lai tikai nezaudētu individualitāti. Pa līkumotiem ceļiem (draud arī slīdēšana lejup) Jānis sasniedz īstu spēku atraisītību. Protams, ja viņa ceļā rodas tāda sieviete, kura saprot šo mētāšanos no vienas galējības otrā. Piektais tips. Mīkstmiesis un "caplaks", ārišķīgi teatrāls pozētājs, nelaimes čupiņa ikdienā. Un tomēr Jāņiem ir gan intuīcija, gan izpalīdzēt spēja, gan praktiskuma gars, gan fantāzija, kas ikdienu pārvērš svētkos. Visīsākās nakts burvība dzīvē bieži vien savijas ar dziļu traģismu.

Līdzīgi vārdi

Adeljans Andrejans Andrijans Ciprijans Emilijans Emiljans Fabijāns Felicijans Florijans Gracijans Janeks Janošs Jāns Janušs Jemeļjans

Komentāri

jānis ir mans klasesbiedrs

100000%

Mans vectēvs ir Jānis viņš neatbilst nevienam... 2%

manas vecmaminas virs janis man vectetins ir lidzigs sim horoskopam lidzigs 100%

80%

Pazīstu vairākus šī vārda īpašniekus. Balamuts, tukšu salmu kūlējs, ļaunatminīgs, ļoti negodīgs, rupjš, neciena cilvēciskas vērtības, staigā pa galvām,, nodevīgs.

nu ja tam es piekritu tads esmu daudzi to teikusi:)

Nu ko lai saka, kaut kas no mana drauga

nuu viss sakriit

nezinu,kāds būs mans brālis, kad izaugs, bet pagaidām ir aprakstam līdzīgs!

Popularitātes līkne